Warszawa. 13.03.2017. Goscie programu pytanie na sniadanie. N/z Jakub Steuermark. fot. Forumgwiazd.com.pl


Niezmiernie miło jest nam poinformować, że Kuba Steuermark weźmie udział w realizacji projektu: „Z mięsem drobiowym przez pokolenia” i w najbliższym czasie odwiedzi 16 województw, aby przedstawić nowoczesne aranżacje tradycyjnych potraw przygotowanych przez regionalne KGW.

Kim jest Kuba?

Urodzony i wychowany na warszawskim Powiślu, rocznik 1976. Gotował od zawsze, a pierwsze szlify zdobywał, jako dziecko u swojej babci w kuchni. W 2006 roku wyjechał do USA, na Florydę, gdzie założył swoje Deli – bar z kanapkami, w którym wszystkie produkty były w naturalny sposób wędzone, duszone i długo gotowane. Od 2008 roku mieszkał i pracował w Anglii, gdzie objął stanowisku Szefa Kuchni w jednym z prestiżowych gastropubów w West Sussex. Stamtąd trafił do Londynu, gdzie razem z innymi szefami mógł współtworzyć Jamie’s Italian, włoską restaurację Jamiego Olivera w Covent Garden. W Anglii pracował 2 lata, gdzie ukończył formalne kucharskie wykształcenie. W 2010 roku podjął decyzję o wyjeździe do Hiszpanii, gdzie objął stanowisko Szefa Kuchnia w dwóch restauracjach – irlandzkim gastropubie i typowym grillbarze, gdzie kreował swoje menu i zarządzał kuchniami obu restauracji.

Jesienią 2013 roku wrócił do Polski i rozpoczął pracę w restauracjach w Warszawie. Gotował na Targu Śniadaniowym, stworzył i wzbogacił menu kilku warszawskich restauracji. Następnie trafił do studiów kulinarnych, w których pracuje do dziś prowadząc otwarte szkolenia z kuchni hiszpańskiej, włoskiej, technik kulinarnych, etc. Przeprowadził ponad 300 różnych warsztatów zarówno po polsku jak i po angielsku. Przez ponad 4 lata Kuba był doradcą kulinarnym Oerlemans Foods. Zajmował się tworzeniem produktów z jej surowców, prowadził szkolenia produktowe dla sprzedaży w oddziale HoReCa w Polsce, Niemczech, Holandii i Hiszpanii. Rozwijał produkty dla dużej sieci dyskontów spożywczych w Polsce i Holandii. Dzisiaj wspiera inne marki gastronomiczne.

Od ponad sześciu lat jest gospodarzem kuchni w programie „Pytanie na Śniadanie” na TVP2, gdzie gotuje zgodnie ze sobą i ideą Comfort food. Prowadził ponad 400 programów. Ostatnio zrealizował dwa programy kulinarne na antenie TVP: „Zaloguj się w kuchni” i dla dzieci 3 sezony: „Ugotuj nam bajkę”. Latem 2021 r. i 2022 r. był przewodniczącym jury w konkursie kulinarnym i artystycznym podczas Festiwalu Polska od Kuchni Kół Gospodyń Wiejskich. Podczas 16 półfinałów w 16 województwach jako Szef Kuchni gotował swoje wersje popularnych, regionalnych dań ze wszystkich regionów Polski.

W tym roku razem ze Stowarzyszeniem Innowatorów Wsi będzie promował najwyższej jakości, polski drób w ramach projektu: „Z mięsem drobiowym przez pokolenia”. Kuba spotka się z 16 Kołami Gospodyń Wiejskich, wybranymi w ramach etapu wojewódzkiego konkursu, i przedstawi nowoczesną wersję regionalnej potrawy. Przepisy tradycyjne oraz współczesne będzie można znaleźć w książce: „Z mięsem drobiowym przez pokolenia – Tom I ZIMA”.

 

Projekt sfinansowany z Funduszu Promocji Mięsa Drobiowego.

 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *